ÇANAKKALE DEPREMİ

ÇANAKKALE DEPREMİ

Çanakkaleliler, 22 Ocak Gününü uzun süre unutmayacaklardır. Kara perşembe.
21 Ocak akşamını yirmi ikisine bağlayan gece, başlayan ve yoğun olarak kırk sekiz saat süren kar yağışı, mütiş fırtına. Bir çoğumuzun ömründe muhtemeldir ki! Bir kez tanıklık edeceği bir durum ortaya çıkarmıştır.
Bu durum nemi diyorsunuz? 22 Ocak sabahı çoğumuz, gördükleri ve duyduklarına inanmakta zorluk çektiler. Kar yağışı ile birlikte hava gürlüyor, şimşekler çakıyordu. Bu inanması zor olay belkide, arkasından gelecek zor günleri bize tebliğ ediyor; baştan moralimizi bozuyordu..Olayın üzerinden iki hafta geçmesine rağmen suyumuz tam akmıyor. Elektriğimiz, tam sağlanamadı. Hala, birçok köy ve kasabamızda bu temel ihtiyaçlar hiç sağlanamıyor.Birçok köyle telefon bağlantısı kuramıyoruz.TV ve radyo alışılmış yayınlarının birçoğu hala yok.
Adıyaman İli’nin bir ilçesine elektrik verilemediği TRT haberlerine hemen konu oluyor da.Çanakkale İli’nin külliyen maduruyeti haberlere konu olmuyor.
Kamu özel sektör bir çok site kısaca halk olarak sınıfta kaldık. Meğer feleketlere karşı hicbir hazırlığımız yokmuş. Vatandaş olarak bizim deneme yanılma yoluyla öğrenmemiz geleneklerimizdendir.
Yöneticilerimize ne diyelim.Sayın Mahalli İdarecilerimiz, lale devri bitti. Halk mağdur.Köylerde hala elektrik ve suyu yok. Sizi göreve çağırıyoruz.
Zeki TEZEL.